ZÁRUKA

Záruka na ojeté vozy AutoCheckTOP

Možnost uzavřít prodlouženou záruku již není záležitostí určenou jen pro nová vozidla. S pojištěním AutoCheck TOP si ji může pořídit každý majitel ojetého vozu mladšího 15 let s maximálně 250.000 km na tachometru.

AutoCheck TOP je pojistný program určený majitelům ojetých osobních automobilů, kteří nechtějí řešit neplánované náklady na opravy nově zakoupeného vozu. Našim klientům nabízíme 3 varianty pojistných programů pro ojeté vozy, které poskytují různou šíři pojistného krytí dle stáří vozidla a počtu najetých kilometrů ke dni uzavření pojistné smlouvy.

Díky několika volitelným parametrům je možné navrhnout skutečně individuální řešení pro každého motoristu dle jeho reálných potřeb a finančních možností.

5x PRO AutoCheckTOP

+ 3 pojistné programy dle stáří a počtu najetých km

+ 4 volitelné parametry pro individuální nastavení pojištění

+ neomezený počet pojistných událostí do výše zvoleného limitu

+ úhrada nákladů na opravu v síti smluvních servisů ( práce + náhradní díly)

+ pojištění je převoditelné při prodeji vozu

 


Vstupní podmínky

AutoCheckTOP Gold, Silver nebo Bronze lze uzavřít pro ojetá motorová vozidla do 3 500 kg, která ke dni uzavření pojistné smlouvy splňují následující kritéria:


GOLD maximálně 5 let 160.000 km

SILVER maximálně 10 let 200.000 km

BRONZE maximálně 15 let 250.000 km


Doba pojištění

Doba pojištění je 6, 12, 24 nebo 36 měsíců. Záruka se uzavírá a začíná být účin-ná dnem prodeje vozidla.

Volitelný limit nájezdu km

Volitelný roční limit najetých km: 15.000 km / 25.000 km / 30.000 km / 50.000 km nebo bez omezení km. Celkový limit km je násobkem ročního limitu a doby pojištění a představuje maximální množství najetých km po dobu pojištění. Záruka zaniká tehdy, když pojištěné vozidlo dosáhne během doby pojištění celkového limitu najetých kilometrů.

Volitelná spoluúčast

Pojištění AutoCheckTOP je možné sjednat bez spoluúčasti anebo se spoluúčastí. Její výše je volitelná v částce 5.000 Kč nebo 10.000 Kč. Touto částkou se pojištěný podílí na nákladech za každou schválenou opravu pojištěného vozidla.

Volitelný limit plnění

Možnost výběru až ze 4 variant limitů pojistného plnění:

na 1 pojistnou událost souhrnný na 6 nebo 12 měsíců souhrnný na 24 nebo 36 měsíců

15.000 Kč 30.000 Kč 60.000 Kč

25.000 Kč 50.000 Kč 100.000 Kč

50.000 Kč 100.000 Kč 200.000 Kč

100.000 Kč pořizovací cena vozidla pořizovací cena vozidla

Počet pojistných událostí je neomezený.

Kryté součástky AutoCheckTOP

AutoCheckTOP Bronze

Motor: všechny vnitřní mazané součástky motoru. Například: skupina vahadel včetně hydraulických zdvihá-tek, sací a výfukové ventily (ne karbonizované, vypálené nebo vytlučené ventily), pružiny a vedení, hlava válců (ne praskliny a odstranění karbonových usazenin), těsnění hlavy válců, rozvodové tyčky ventilů, vačková hřídel a zdvihátka, rozvodová kola a řetězy (s výjimkou napínače), olejové čerpadlo, písty a kroužky, vložky válců, ojnice, pístní čepy a ložiska, kliková hřídel a ložiska, pouzdra a vnitřní pouzdra. Vnější součástky motoru: sací potrubí, setrvačník, ozubený věnec. Rozvodové řemeny jsou kryté pouze tehdy, proběhla-li v intervalu doporučeném výrobcem poslední řádná výměna řemene.

Manuální převodovka: všechny vnitřní mazané součástky převodovky. Například: synchronizační spojky vnitřních ozubených kol, voliče hřídele, ložiska, pouzdra a převodová ozubená kola.

Automatická převodovka: všechny vnitřní mazané součástky převodovky. Například: vnitřní hřídele, ozube-né převody, spojky, brzdové pásy, blok ventilů, regulátor, olejové čerpadlo, ložiska, pouzdra, hnací kotouč a převodová ozubená kola.

Převodovka s plynule měnitelným převodem (CTX): všechny vnitřní mazané součástky převodovky. Na-příklad: vnitřní spojky, planetové převody, redukční převody, hřídele, variabilní kladky, pohony přítlačných článků, pouzdra a ložiska.

Měnič točivého momentu: selhání jakékoli vnitřní mechanické součástky.

Diferenciál: všechny vnitřní mazané součástky diferenciálu. Například: vnitřní ozubený věnec a pastorek, ozu-bené převody, hřídele, ložiska a pouzdra, přítlačné podložky, vymezovače.

AutoCheckTOP Silver (navíc oproti Bronze)

Motor: turbojednotka.

Spojka: přítlačný kotouč, vypínací ložisko spojky, hlavní a pomocný válec.

Brzdy: hlavní brzdový válec, brzdové válce kol.

Hnací ústrojí: všechny mazané součástky uvnitř rozvodovky / diferenciálu. Poloosy včetně homokine-tických kloubů, křížové klouby a spojky, kardanová hřídel včetně kloubů a spojek, mechanické součástky pohonu 4x4.

Elektrická instalace: startér motoru, alternátor, relé přerušovače směrových světel, motorky stěračů a ostřikovačů předního a zadního skla.

Palivová soustava (dieselová a benzínová): podávací čerpadlo včetně mezizásobníku paliva. Chladící systém motoru: vodní čerpadlo, viskózní spojka ventilátoru, termostat a skříň termostatu. Řízení (včetně posilovače řízení): hřebenová tyč řízení a pastorek (kromě manžet), skříň převodky řízení, čerpadlo, nádržka posilovače řízení.

AutoCheckTOP Gold (navíc oproti Silver)

Motor: elektronická řídící jednotka motoru.

Spojka: vypínací vidlice spojky.

Brzdy: posilovač brzd, snímače ABS.

Elektrická instalace: motorky a spínače ovládání bočních a střešních oken, centrální zamykání, moto-rek ventilátoru topení, rozdělovač, klakson a multifunkční pákový přepínač.

Palivová soustava: mechanická a elektrická palivová čerpadla, sací čerpadlo, snímač zásoby pa-liva, vstřikovače.

Chladící systém motoru: chladič motoru a oleje.

Klimatizace (z výroby): kompresorová jednotka klimatizace.

_______________________________________________________________________________________________________

Při nákupu ojetého vozidla, kupujícího bezpochyby nejvíce zajímá stav vozidla a poskytovaná záruka na ojetý vůz. Většina kupujících, si bohužel mylně vykládá pojem zákonné odpovědnosti za skryté vady použitého zboží a považuje tuto odpovědnost za plnohodnotnou záruku srovnatelnou se zárukou, která je poskytována při prodeji nového vozu.

V případě pozdější reklamace technické vady způsobené opotřebením, či náhlým selháním některé ze součástí vozu, jsou pak takoví klienti velmi nemile překvapeni zjištěním, že na takovou závadu nelze uplatnit reklamační nárok a vzniká velký problém, který znamená pro kupujícího další, mnohdy nemalé náklady spojené s opravou vozu. U použitého zboží, jako je mimo jiné i osobní automobil totiž zodpovídá prodávající ze zákona pouze za takzvané skryté vady, které musí prokazatelně existovat již v okamžiku prodeje.

AUTOCENTRUM DELMOS Vám poskytne plnohodnotnou záruku na mechanické i elektrické závady ojetých vozidel. Při nákupu ojetého vozu u naší společnosti, tak zákazník získává jedinečnou možnost zakoupit si vozidlo s plnohodnotnou zárukou na motor (včetně turbodmychadla a vstřikovačů), převodovku včetně automatické, chladící systém motoru, elektronickou řídící jednotku motoru, řízení, brzdy, spojku, elektrickou instalaci včetně alternátoru a startéru, pohon 4x4, klimatizaci včetně kompresoru a chladiče klima a mnoho dalších komponentů vozu.

Tato záruka lze uzavřít od 6 do 36 měsíců a naše společnost ji poskytuje ve třech variantách pojištěného rozsahu součástí vozidla a to BRONZE, SILVER a GOLD.

Více informací Vám rádi sdělíme na zvolené pobočce.

Záruční programy  jsou součástí pojištění mechanických a elektrických poruch motorových vozidel od spol. Colonnade Insurance S.A. Poskytovatelem a správcem pojištění AutoCheck TOP v České republice je společnost Colonnade Insurance S.A., organizační složka, Na Pankráci 1683/127, Praha 4.